Dlaczego sobie to w ogóle wymyśliliśmy?

Koncepcja NaWalla powstała na bazie doświadczeń w naszym studio projektowym. Po wielu nieprzespanych nocach, burzach mózgów, wymyślaniu nowego biznesu… znaleźliśmy! Tak naprawdę, to był on obecny w naszym codziennym funkcjonowaniu, ale w sierpniu 2019 roku wreszcie go nazwaliśmy i zaczęliśmy szybko badać rynek.

Czym jest NaWalla?

Pierwsze, co nam przyszło do głowy to, by wykorzystać ilustracje czy projekty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, a powinny! Wprowadziliśmy #lesswaste w ilustracjach. Przejrzeliśmy autorskie prace i to one jako pierwsze zapełniły nasz sklep internetowy. 

Drugim założeniem było to, by stworzyć wokół siebie społeczność artystów, ale też miłośników plakatu i dobrego designu. Gromadzimy wokół siebie ilustratorów. Pracujemy nad ich większą rozpoznawalnością, nad dostrzeżeniem ich na rynku projektowym. 

Oczywiście ważnym aspektem jest popularyzacja ilustracji. Zaczynamy uświadamiać, że sztuka i oryginalna ilustracja jest dostępna dla każdego. A przede wszystkim jest to idealne wykończenie mieszkania czy biura – czymś niespotykanym, dopasowanym do wystroju, personalizowanym. 

Nazwa z… wanny i lesswaste w ilustracji 

NaWalla.com (nazwę Weronika wymyśliła leżąc w wannie), czyli obecnie sklep z plakatami polskich ilustratorów, to miejsce inspiracji, gdzie możesz znaleźć idealny plakat do swojego wnętrza, na prezent czy po prostu poczytać o designie i znaleźć rozwiązania dla siebie.

Dlaczego NaWalla?

Uświadamiamy – Ważnym aspektem dla nas jest popularyzacja ilustracji w Polsce i za granicą. Zaczynamy uświadamiać, że sztuka i oryginalna ilustracja jest produktem premium.

Opowiadamy historie – Nasze plakaty opowiadają historie osoby, która je wiesza, odzwierciedlają jej myśli. Każdy odnajdzie tu cząstkę siebie. 

Papier i druk – Priorytetem była dla nas jakość druku oraz papier. Wybraliśmy ploter Canon imagePROGRAF PRO-4000S i dopasowany do niego papier Canon Photo Premium Matte 210g. Dzięki temu, że drukujemy u siebie w studio mamy oko na jakość wydruków. To dla nas priorytet.

Wrażenia – Ważne jest też to jakie wrażenia będzie miał klient, kiedy otworzy przesyłkę z plakatem. Odpakowanie ilustracji ma już dawać niesamowitą przyjemność. Jak dotknie papieru, przyjrzy się drukowi. 

Bardziej Eko – Pracujemy nad tym, by nasze działania też były jak najbardziej ekologiczne. 

– pakujemy w kartonowe opakowania, które nie są obrandowane po to byś mógł wykorzystać pudełko na własne potrzeby.

– tak, drukujemy na papierze, ale naprawdę każdy skrawek papieru jest wykorzystywany przez nas (np. na skrawkach drukujemy nasze wizytówki)

Małymi krokami chcemy udowadniać, że da się żyć trochę bardziej w zgodzie z naturą 😉